Učenci, ki obiskujejo interesno dejavnost Šolski vrt, so se v prejšnjem tednu razveselili prav posebne novice. Osvojili so prvo nagrado v kategoriji osnovnih šol na natečaju Dobra sorta, ki je bil razpisan v okviru programa Šolski ekovrtovi.

Najprej so na naše visoke grede posejali in posadili različne sorte solate, peteršilja in jagod. Med rastjo smo jih pridno zalivali ter opazovali razlike med različnimi sortami.

Skrbno smo beležili in fotografirali. Nato to temo so učenci tudi likovno ustvarjali.

Šli smo tudi na bližnjo posestvo Mavrič, kjer smo si ogledali različne vrste sadnih dreves, pa tudi različne sorte sadnih dreves v okviru iste drevesne vrste.

Naš pridelek solate smo prejšnji petek pobrali in dobro očistili. Solato so v kuhinji postregli pri šolskem kosilu.

Za nagrado bomo v zadnjem tednu pred počitnicami odšli tudi na izlet. Ogledali si bomo ekološko kmetijo Kerševan na Gradišču pri Dornberku. Čaka nas tudi praktična nagrada ter priznanja za osvojeno prvo mesto.

Vsem učencem seveda iskreno čestitava za doseženo prvo mesto.

Mentorici: Orjana Žvanut in Jožica Randl-Marc